Quantcast
Channel: Надія Баловсяк: персональний блог »уанет
Viewing all articles
Browse latest Browse all 4

В Україні – повна свобода слова в інтернеті?

$
0
0

Сьогодні, 12 березня міжнародна організація «Репортери без кордонів» (Reporters Without Borders) відзначила День свободи слова в інтернеті (Online Free Expression Day). Вперше цей день було відзначено в 2008 році. Традиційно в цей день називають країни, які є так званими «Ворогами інтернету», тобто ті, в яких були зафіксовані випадки перешкоджання свободі слова в Інтернеті. В цей список зазвичай входять країни, де блокуються різні інтернет-сайти, де арештовують блогерів та обмежують свободу слова в інтернеті. Окрім того, «Репортери без кордонів» також публікують списки країн, які знаходяться під наглядом. В цей список з 2010 року входить і Росія.

В рейтингу «Репортерів» можна знайти цікаві дані щодо України. Наприклад, якщо Росія в рейтингу свободи преси зайняла 148 місце, то Україна – лише на 126му місці. Проте додам, що за рік країна опустилась на 10 позицій, опинившись в оточенні Гондурасу і Афганістану.

freedom press 1

freedom press 2

Ще цікавіші дані у звіті «Репортерів без кордонів» щодо свободи слова в інтернеті у нашій країні.

На сторінці, присвяченій Україні на сайті «Репортерів без кордонів» вказано, що у нас не зафіксовано жодного випадку серед таких, які аналізуються представниками організації, а саме: вбивства журналістів чи медіа активістів, ув’язнення журналістів чи медіа активістів, а також ув’язнення користувачів інтернету.

freedom1

Серед відзначених проблем у медіа просторі нашої країни було назване придбання особою, наближеною до президента контрольного пакету одного з ведучих телеканалів – мова йде про купівлю Фірташем телеканалу «Інтер». Також, хоча Україна відмовилась від кримінальної відповідальності за наклеп, проблема свободи слова в країні існує. Водночас, країна не потрапила до жодного рейтингу проблемних країн від «Репортерів».

Інфографіка, наведена нижче, показує, що Україну було віднесено до країн з максимальним рівнем інтернет-свободи також за даними організації Freedom House.

freedom2

Дивні дані, чи не так?

На мій погляд, ситуація в країні, з одного боку, недооцінена представниками громадських організацій (як то «Репортери»), з іншого – дуже чітко демонструє рівень впливу інтернету на політичне і суспільне життя в країні. Просто на даний момент український інтернет ще не є серйозною силою, з якою варто рахуватися – як, наприклад, в Росії. Тому, відповідно, хоч в нас і є «поодинокі випадки», які викликають занепокоєння, ситуація в країні загалом спокійна.

zp8497586rq

Viewing all articles
Browse latest Browse all 4

Latest Images

Trending Articles





Latest Images